Kuidas osta?

1 Saada meile päring siin.

Kirjuta kindlasti oma telefoninumber ja objekti asjukoht ning kas soovid paigaldust teostada ise või lasta see ära teha meie proffesionaalsetel paigalduspartneritel. 
Märgpaigaldust ja vertikaalsetele pindadele paigaldust ise teostada ei saa.

 

2 Võtame Teiega ühendust


Paigalduspartner võtab e-maili või telefoni teel ühendust ning annab nõu ja teeb arvestuse. Vajadusel vaatab objekti üle. Kui soovite ise paigaldada, saadame Teile hinnapakkumise nii villale kui ka soovi korral transpordile.

3 Werrowooli paigaldamine


Usaldusväärne paigaldaja teostab paigaldusmasinaga töö ning saad hakata nautima mõnusat sisekliimat ning väiksemaid küttearveid. Tasumine toimub vastavalt tegelikult kulunud materjalikogusele. Ise paigaldades saadame Teile villa ja saate alustada soojustamist.

Väiksemate objektide puhul võib olla parem käsitsi paigaldamine (loe siit). Materjali saad osta meilt või edasimüüjatelt.

Korduma kippuvad küsimused

Hind

Tselluvill ei ole kallim kui samaväärsed alternatiivid. Kuupmeetriga mahukaupa ostes ei tea klient kunagi kui palju ta tegelikult soojustusmaterjali saab. Selle vältimiseks müüme tselluvilla kg alusel (pakitud 15 kg kotti +-1kg). Arvestades konstruktsiooni pindala ja soovitud villakihi paksust arvutame välja vajaliku kottide arvu.

Kui eelarve on piiratud, siis soovitame alustada pööningust. See on kõige lihtsam ja kiirem  ning annab koheselt soojakao vähendamise efekti kogu majas. Katusealuse soojustamise võib ette võtta eraldi tööna, sõltumata kogu hoone renoveerimisest ja see annab tulemuse koheselt.

Kõige kindlam viis on veenduda, et pakkuja lähtub materjalitootja poolt ette antud normtihedusest erinevate konstruktsioonide ja kihipaksuste kohta. Selleks peab küsima pakkuja iga soojustamist vajava konstruktsiooni pindala ja kihipaksuse. Pakkuja näitab oma arvestuses, kui palju peaks sinna materjali panema ja mis selle hind kokku tuleb. Just sellepärast esitame meie arvestused kilogrammide ja kottide alusel.
NB! Ole ettevaatlik pakkumistega, kus müüakse puistevilla kuupmeetri alusel, ütlemata kliendile, mitu kilogrammi villa kuupmeeter sisaldab. Kui müüja või paigaldaja keeldub seda kirjalikult (e-maili teel) esitamast, siis on ebatõenäoline saada oma kodu soojaks.

Werrowooli tselluvilla saab osta Antslast, meie tehasest (Tsooru maantee 31). Kui Te ei saa kohapeale ostma tulla, tehke hinnapäring meie kodulehelt, vastame Teile 24h jooksul ja korraldame villa transpordi Teie soovitud asukohta. Samuti on võimalik osta Werrowooli tselluvilla meie edasimüüjate käest

Omadused

Tselluvill on kõige soojem puistevill. Soojustusomadusi mõõdetakse soojusjuhtivusteguriga (lambda – λ). Mida väiksem on antud näitaja, seda parem on soojustusmaterjal. Tselluvilla soojusjuhtivustegur (λ) on 0,039 W/mK.

Tselluvillaga on võimalik luua hingav kontsruktsioon ning vähendada hallitamise ja mädanemise riski. Puistevillaga on võimalik katta ühtlase kihiga kõik ebatasasused ja tänu sellele ei jää kuskile õhuvahesid. Samuti ei jää paigaldamisel jääke nagu näiteks plaatvillade puhul.

Jah, tselluvill sobib ka kivimajadele, sest on hingav, kahjuritele ebameeldiv ning vähendab hallitamise riski. 

Kuna kasutame oma tselluvillas erinevaid soolasid, siis kahjurid üldjuhul ei armasta selle sees elada. Siiski soovitame kasutada soojustamisel näriliste võrku.

Werrowooli tselluvilla tootmiseks taaskasutatakse vana ajalehepaberit ning lisatakse looduslikke soolasid, mis ei ole tervisele kahjulid. Meie tselluvill sobib ka allergikutele.

Tselluvillale on lisatud kuni 15% lisaaineid, mis pärsivad oluliselt põlemisprotsessi. Werrowooli tselluvill omab tuleklassi B-s1, d0, mis tähendab, et materjalil on pikemaajaline väikese leegi (kõrgus 20 mm) kindlus ning termilise mõjutuse korral on tegemist aeglase ja limiteeritud soojuseraldavusega materjaliga.

Paigaldus

Aluseks tuleb võtta maja välismõõdud ehk korrutada pikkus ja laius. Tulemusest lahutada ligikaudne korstnate ja suuremate mittesoojustatavate alade pindala. Mitte lahutada laetalade ja fermide konstruktsioonide pindala, sest nendega oskame ise arvestada.
Lihtsalt korruse elu- ja olmeruumide pindala ei ole piisav, sest see ei arvesta välis- ja siseseinadega. Erinevus võib sõltuvalt hoonest olla 10-15%.

Jah, meie tselluvilla saab ka ise käsitsi või renditava paigaldusmasina abil paigaldada horistonaalpindadele. Detailne paigaldusjuhend on SIIN. Kuid kõige kiiremat ja mugavamat teenust pakuvad meie kvalifitseeritud paigalduspartnerid, kes teostavad ka märgpaigaldust ja tselluvilla paigaldust vertikaalpindadele.

Ei vaju, kui järgida normikohaseid tihedusi. Meie paigalduspartnerid paigaldavad tselluvilla vajumisvaruga ja kujundavad hinna tegelikult paigaldatavate kilogrammide alusel. 

Ei, neid ei tule eemaldada, sest tselluvillaga võib vabalt neid kõiki katta.

Paigaldusmasinat saab rentida meie käest, Antslast. Lahtisesse sõiduauto järelhaagisesse mahub paigaldusmasin ja 25 kotti tselluvilla, ilma masinata 32 kotti. Kinnisesse, tendiga kaetud haagisesse, mahub 40 kotti. Keskmisesse kaubikusse mahub paigaldusmasin ja 60 kotti villa.

Näiteks 50m2 laepealse soojustamiseks 40 cm kihiga on vaja 54 kotti tselluvilla.

Jah, toodame ise Werrowooli tselluvilla Antslas alates 2011. aastast. Oleme ühtlasi ainus Eesti soojustusvilla tootja. Kõik teised plaat-, rull- ja puistevillad imporditakse.

Ostame ajalehtedest koosnevat vanapaberit

Ostame oma tootmistegevuse tarbeks ajalehepaberit. Ajalehtede tonni eest maksame Antslas kuni 100 eurot.

Kogustele, mis ületavad kaks tonni, hind kokkuleppel.

Meile sobilik paber vastab järgnevatele tingimustele:
1) Koosneb vähemalt 90% ulatuses vanadest ajalehtedest
2) Materjal on kuiv (pole olnud ladustatud välitingimustes)
3) Materjal ei ole kolletunud (pole olnud otsese päikesevalguse käes ega seisnud pikka aega)

Oleme hea meelega valmis toetama ka koolide vanapaberi kogumise kampaaniaid!

Juhul, kui Sul leidub meile sobilikku materjali, siis võta meiega ühendust. Nii saame kokku leppida, kuidas saame materjali üle vaadata ning mil moel on kasulik korraldada selle transport meie tehasesse.

Aita säästa keskkonda ning teeni sellega raha!

Lisainformatsioon:

Kaimar Kulbin
53543008
Ettevõtte juht

Kvaliteedi- ja keskkonnapoliitika

Vastutustundliku ettevõttena lähtume oma tegevustes järgmistest põhimõtetest:

-pakume klientidele kvaliteetset ja keskkonnasäästlikku soojustusmaterjali;
-püüame oma tööd teha veatult, väldime keskkonna saastamist ning võimalikke tervisekahjustusi ja tööõnnetusi;
-juhindume oma tegevustes maksimaalse taaskasutuse ja puhtama tootmise põhimõtetest;
-arendame ja tunnustame töötajate tulemuslikku, kliendikeskset ja jätkusuutlikku tegutsemist;
-teeme koostööd vaid positiivse tagasiside saanud alltöövõtjate ning tarnijatega, eelistades -keskkonnahoiust lugupidavaid partnereid;
-aitame oma tegevuse ja toodetega kaasa parema elukeskkonna loomisele;
-täidame oma tegevusi, tooteid ja teenuseid reguleerivate õigusaktide nõudeid ja muid ettevõtte poolt tunnustatud norme;
-parendame jätkusuutlikult ja innovaatiliselt oma tooteid ja tegevusi, saavutamaks paremaid tulemusi.

 

Paigaldusjuhis

Paidaldusjuhis avaneb pdf-formaadis klõpsates siia

NB! Kui Sinu arvuti veebilehitseja ei näita ülaltoodud dokumenti korrektselt, siis lae dokument oma arvutisse või proovi mõne teise veebilehitsejaga! Nt. Google Chrome´ga toimib kindlasti.

Tselluvilla paigalduse ja transpordi teostavad üldjuhul meie koostööpartnerid, kellel on korralikud seadmed ja pikaajalised kogemused. Kuid horisontaalpindade puhul võib väikesemahulise töö või järkjärgulise ehituse korral paigalduse teostada klient omal käel. Selleks rendime välja oma paigaldusmasinat. Paigaldust võib teostada ka käsitsi, kuid masinaga on töö palju mugavam ja kiirem.
Tselluvillaga „Werro Wool” saab soojustada nii horisontaalpinnad (katusealune, vahelagi, põrand) kui vertikaalpinnad (seinad, kaldlagi). Vertikaalpindade soojustamist tehakse nii kuiv- kui märgpaigaldusmeetodil. Soojustatakse ka paigad, mida muul viisil soojustada on eriti tülikas või kuhu ligipääs on raskendatud. Ülevaate ettevalmistusest ja konstruktsioonide joonised leiad ülaltoodud failist.

Eeldused paigaldusspetsialisti tulekuks:

1. Ligipääs objektile: suur kaubik või tagaluukveok peab saame sõita hoone lähedale. Paigaldusvoolikute tavapärane pikkus on 50 meetrit, kuid vajadusel saab kasutada pikemaid.
2. Tellingute või tõstuki vajaduse korral tagab tellija nende olemasolu.
3. Võimalik on materjali eelnev saatmine objektile. Sel juhul tagab tellija materjali kaitse sademete eest.
4. Elektrivõimsus: 220V, 16A või tööstusvool 380V, 20A. Piisava amperaaži puudumisel rendib paigaldaja generaatori, mille maksumus lepitakse eelnevalt kokku.
5. Valmisolek soojustuse paigaldamiseks: ligipääs seintele, põrandatele, vahelagedele, katusealusele. Muud tööd (nt. torude, korstende isloeerimine) peavad olema teostatud (NB! Hiljem ei tohi soojustuskihile survet avaldada!). Pööningute korral rajada käigutee kui hiljem on vaja seal liikuda.
6. Katusealusete soojustamisel tagada tuulesuunamine. Räästa tuuletõke peaks ulatuma vähemalt 200 mm isolatsioonikihi pinnast kõrgemale.
7. Paigalduse ajal levib ruumis peent tolmu, mis on ohutu. Vahetus läheduses viibijatel on soovitus kasutada tolmumaske ja prille.
8. Enne paigaldamist informeeritakse tellijat tööde teostamise ajakavast ning võimalikest lisatingimustest. Samuti nõustatakse tellijat pärast paigaldamist järgnevate tööde osas. 

 

Näpunäiteid ise paigaldamiseks:

1. Materjali arvestusel pidada silmas, et ilma masinata paigaldamisel kulub horisontaalpinnal 1m3 soojustamiseks ca. 3 kotti materjali (1 kott=15 kg +-1kg). Masinaga paigaldamisel kulub sama tulemuse saavutamiseks ca. 2,3 kotti, sest kotis kokkusurutud vill puhutakse õhulisemaks. Täpne materjalikulu sõltub kihi paksusest: mida paksem on kiht, seda suurem selle erikaal ning 1m3 soojustamiseks kuluv materjali kogus.
2. Pakkide ladustamisel varjata need otseste sademete eest.
3. Enne paigaldust rajada vajadusel käiguteed ning teostada läbiviigud. Samuti isoleerida korstnajalg nt. fooliumkihiga materjaliga.
4. Katusealusete soojustamisel tagada tuulesuunamine. Räästa tuuletõke peab ulatuma vähemalt 150 mm isolatsioonikihi pinnast kõrgemale.
5. Tselluvilla paigaldusel valada paki sisu käepärasesse nõusse või põrandale, segada segumikseriga või rehaga ning valada või tõsta nt. lumelabidaga soovitud paika. Seejärel ajada materjal ühtlaselt laiali.
6. Kontrollida, kas soovitud isolatsioonikihi paksus on saavutatud.
7. Vajadusel konsulteeri meiega või müügikoha spetsialistiga.
8. Voldi tühjad pakendid, asete kotti ja too need meile koos masinaga tagasi: käitugem keskkonna suhtes hoolivalt!